Zarząd Oddziału Okręgowego

 w Bielsku-Białej

Wycieczka - Sucha Beskidzka i Termy Podhalańskie Szaflary

 

 

W dniu 25 czerwca 2015 r. odbyła się zgodnie z hasłem "Sanitas per aquam" (zdrowy poprzez wodę) wycieczka autokarowa. Pierwszym etapem wyjazdu było zwiedzanie z miejscowym przewodnikiem Zamku w Suchej Beskidzkiej. Zamek Suski to renesansowy zamek, magnacka rezydencja kolejnych właścicieli dóbr suskich: Castiglione -Suskich, Komorowskich, Wielopolskich, Branieckich i Tarnowskich. Nazywany często "Małym Wawelem" ze względu na podobieństwo (zwłaszcza dziedzińca) do krakowskiego zamku królewskiego. Obecnie siedziba Muzeum Miejskiego Suchej Beskidzkiej. Ponadto zamek pełni rolę centrum kulturalnego dla miasta i regionu. W jego wnętrzach funkcjonują także Miejski Ośrodek Kultury - Zamek z Galerią Sztuki, Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii oraz restauracja i hotel Kasper Suski.
 


Następnym celem podróży był pobyt  w Szaflarach "Termy Podhalańskie". Baseny te z wodą termalną posiadają najlepszą mineralizację wśród wód wykorzystywanych w celach rekreacyjnych na Podhalu. Temperatura wody utrzymywana jest w zakresie 30-38st.C. Baseny wyposażone są w wiele urządzeń do hydromasażu, w których istnieją dobre warunki do wypoczynku i relaksu.
                                           

Teresa Opyrchał
 

powrót »

Strona główna :: O nas :: Struktura organizacyjna :: Działalność :: Aktualności :: Ogłoszenia :: Współpraca :: Filmy :: Galeria :: Pasje, Hobby i Twórczość :: Kontakt
wykonanie: www.kompmar.net.pl