Zarząd Oddziału Okręgowego

 w Bielsku-Białej

Wycieczka do Gietrzwałdu

 

Gietrzwałd jest małą miejscowością na Warmii, gdzie w dniach od 27 czerwca do 16 września 1877 roku objawiła się Matka Boża dwóm dziewczynkom. Maryja ukazywała im się na klonie rosnącym niedaleko kościoła. Przekazywała dziewczynkom swoje orędzie i odpowiadała na zadawane pytania. Matka Boża ukazywała się dziewczynkom ponad 160 razy. Wydarzenia te odbiły się szerokim echem w całej Europie, porównuje się je do objawień w La Salette czy Lourdes.

 

Objawienia miały miejsce okresie prześladowań Kościoła rzymskokatolickiego, germanizacji miejscowej ludności polskiej oraz wzmożonej walki z patriotyzmem. Maryja zwracała się do dziewczynek w języku polskim, przynosząc w ten sposób także nadzieję na odzyskanie wolności. Maryja podkreślała znaczenie mszy św. jako centrum życia każdego wyznawcy Jezusa oraz zachęcała do modlitwy różańcowej. Miejsce objawień słynie z uzdrowień, wielu łask, które otrzymują licznie to miejsce odwiedzający pielgrzymi.

powrót »

Strona główna :: O nas :: Struktura organizacyjna :: Działalność :: Aktualności :: Ogłoszenia :: Współpraca :: Filmy :: Galeria :: Pasje, Hobby i Twórczość :: Kontakt
wykonanie: www.kompmar.net.pl