Zarząd Oddziału Okręgowego

 w Bielsku-Białej

  OGŁOSZENIA


12-12-2016

Wesołych.....

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku - PZERI Bielsko-Biała

08-11-2016

 

Dnia 3 listopada br. miało miejsce w siedzibie Zarządu O/O PZERiI w Bielsku-Białej wyjątkowe wydarzenie. Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Bielsku-Białej Pan Przemysław Drabek w imieniu Pana Jacka Falfusa Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej złożył seniorom życzenia z okazji Europejskiego Dnia Seniora.

 

 

Życzenia dla Seniorów - Poseł na Sejm Jacek Falfus

28-09-2016

Międzynarodowy Dzień Osób Starszych, Europejski Dzień Seniora i Ogólnopolski Dzień Seniora.

01-09-2016

 

 

Rządowy program 75+.
Od dziś bezpłatne leki dla seniorów i nowa lista leków refundowanych

 

 

Leki dla kobiet z zaawansowanym nowotworem jajnika oraz dla pacjentów z chorobą Parkinsona - m.in. takie środki znalazły się na obowiązującej od czwartku nowej liście leków refundowanych. Po raz pierwszy wraz z nią opublikowano wykaz bezpłatnych leków dla osób po 75. roku życia. Przygotowując nową listę refundacyjną, resort zdrowia podkreślał, że przyniesie ona pozytywne zmiany dla kobiet borykających się z zaawansowanym nowotworem jajnika. W ramach programów lekowych refundacją objęto lek Lynparza w leczeniu podtrzymującym olaparybem chorych na nawrotowego platynowrażliwego zaawansowanego raka jajnika, raka jajowodu lub pierwotnego raka otrzewnej. „Refundacja leku Lynparza zapewni pacjentkom z zaawansowanym nowotworem jajnika skuteczną i bezpieczną farmakoterapię” - przekonywał resort....

05-05-2016

 

Zachęcamy do udziału w kampanii społecznej:

 

 „Seniorzy tworzą listę darmowych leków 75+”


14-03-2016

Międzynarodowy Dzień Inwalidów to święto obchodzone corocznie w 3 niedzielę marca, a ustanowione przez Międzynarodową Organizację Pracy.
 

Wydarzeniem inicjującym ustanowienie dnia była katastrofa górnicza 8 sierpnia 1956 roku w kopalni węgla kamiennego w Bois du Cazier w Marcinelle w Belgii, w wyniku której śmierć poniosło 262 górników pochodzących z 12 krajów, a część doznała poważnych obrażeń zostając inwalidą. Prawdopodobnie jest to najstarsze święto poświęcone osobom niepełnosprawnym w wyniku wypadków przy pracy.

Na obchody Dnia MOP wybrał pierwsze dni wiosny , symbol odradzającej się przyrody. W Polsce obchody organizowane są od 1959 roku przez Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów.

 

 

22-02-2016

1 Marca - Narodowy Dzień Pamięci 'Żołnierzy wyklętych'

 

Materiały pochodzą ze strony: www.wykleci.ipn.gov.pl

 

"Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych ma być wyrazem hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji niepodległościowych, za krew przelaną w obronie Ojczyzny"

Lech Kaczyski

 

Zobacz więcej informacji »

05-02-2016

Komunikat w sprawie współpracy z UTW

 

Dnia 1 lutego br. w siedzibie Zarządu O/O PZERiI w Bielsku-Białej miało miejsce spotkanie przedstawicieli dwóch największych organizacji senioralnych w Bielsku-Białej tj. Uniwersytetu Trzeciego Wieku reprezentowanego przez Dyrektora UTW Pełnomocnika Rektora ATH Józefa Cegielskiego oraz Przewodniczącą Samorządu Słuchaczy Uniwersytetu panią Elżbietę Gacek, z przedstawicielami Zarządu O/O PZERiI reprezentowanego przez Przewodniczącego Janusza Gembalę Wiceprzewodniczącego Henryka Wójtowicza.

 

Tematem spotkania były m.in. problemy lokalnej i regionalnej polityki senioralnej, perspektywy współpracy na rzecz osób starszych oraz trudności z jakimi borykają się nasze organizacje w Bielsku-Białej.

 

Należy podkreślić, że pani Elżbieta Gacek i pan Henryk Wójtowicz są członkami Śląskiej Rady ds. Seniorów.

 

Opracował H.W.

 

29-01-2016

ZAPRASZAMY PASJONATÓW MALARSTWA DO UDZIAŁU W KONKURSIE!

Serdecznie zapraszamy pasjonatów malarstwa do udziału

XXII Ogólnopolskim Konkursie
Malarstwa Nieprofesjonalnego im. Ignacego Bieńka.

 

Rozpoczął się nabór. SZCZEGÓŁY TUTAJ

 

 

PZERI W Bielsku-Białej - Konkurs Malarstwa Nieprofesjonalnego im. Ignacego Bieńka
 

 

15-12-2015

Święta - czas radości!

Świąt wypełnionych
radością i miłością
niosących spokój i odpoczynek
Nowego Roku spełniającego wszelkie marzenia,
pełnego optymizmu,wiary,
szczęścia i powodzenia,
całej społeczności Emerytów Rencistów i Inwalidów
życzy

przewodniczący Zarządu  O/O PZERiI w Bielsku-Białej

Janusz Gembala
 
02-12-2015


Polecamy Państwa uwadze artykuł ze strony internetowej www.seniorzy.slaskie.pl

 

 

 

 

Do lektury zaprasza Wojciech Saługa
Marszałek Województwa Śląskiego

 

 

Drodzy Seniorzy

           jeśli istnieją dzisiaj kwestie naprawdę palące, kwestie, wymagające natychmiastowego namysłu - ale i konkretnych działań - to z pewnością należy do nich kwestia polityki senioralnej. Środowisko seniorów należy do najważniejszych grup społecznych zarówno w całym kraju, jak i w naszym województwie. Wydłużający się czas życia i charakterystyczne dla współczesnych społeczeństw zmiany demograficzne pozwalają sądzić, że seniorzy stanowić będą coraz liczniejszą część mieszkańców regionu. Dzisiaj widać więc wyraźnie, że troska o seniorów jest troską o całe społeczeństwo. Nie wyobrażam sobie poważnej refleksji o naszym regionie i budowania wizji jego rozwoju bez współpracy z tymi, którzy za chwilę stanowić będą najliczniejszą grupę społeczną w województwie.

28-09-2015

Kultura Zachodu wartościuje młode i atrakcyjne ciało dlatego, seniorzy w reklamach pojawiają się rzadko, a jeżeli już to w sposób spłycony i stereotypowy. Współczesna kultura pokazuje ich jako zależnych od rodziny, niezdolnych do rozwoju, smutnych i nieaktywnych społecznie. Starość to też temat tabu w mediach nastawionych na pęd ku wiecznej młodości. Czy senior zawsze jest nieatrakcyjny?

...

 

 

powrót »

Strona główna :: O nas :: Struktura organizacyjna :: Działalność :: Aktualności :: Ogłoszenia :: Współpraca :: Filmy :: Galeria :: Pasje, Hobby i Twórczość :: Kontakt
wykonanie: www.kompmar.net.pl