Zarząd Oddziału Okręgowego

 w Bielsku-Białej

FORMULARZ KONTAKTOWY

Imię, nazwisko / Firma

*

E-mail

*

Zapytanie

*

Ile jest 5 + 3 =

  OGŁOSZENIA


02-12-2015


Polecamy Państwa uwadze artykuł ze strony internetowej www.seniorzy.slaskie.pl

 

 

 

 

Do lektury zaprasza Wojciech Saługa
Marszałek Województwa Śląskiego

 

 

Drodzy Seniorzy

           jeśli istnieją dzisiaj kwestie naprawdę palące, kwestie, wymagające natychmiastowego namysłu - ale i konkretnych działań - to z pewnością należy do nich kwestia polityki senioralnej. Środowisko seniorów należy do najważniejszych grup społecznych zarówno w całym kraju, jak i w naszym województwie. Wydłużający się czas życia i charakterystyczne dla współczesnych społeczeństw zmiany demograficzne pozwalają sądzić, że seniorzy stanowić będą coraz liczniejszą część mieszkańców regionu. Dzisiaj widać więc wyraźnie, że troska o seniorów jest troską o całe społeczeństwo. Nie wyobrażam sobie poważnej refleksji o naszym regionie i budowania wizji jego rozwoju bez współpracy z tymi, którzy za chwilę stanowić będą najliczniejszą grupę społeczną w województwie.

28-09-2015

Kultura Zachodu wartościuje młode i atrakcyjne ciało dlatego, seniorzy w reklamach pojawiają się rzadko, a jeżeli już to w sposób spłycony i stereotypowy. Współczesna kultura pokazuje ich jako zależnych od rodziny, niezdolnych do rozwoju, smutnych i nieaktywnych społecznie. Starość to też temat tabu w mediach nastawionych na pęd ku wiecznej młodości. Czy senior zawsze jest nieatrakcyjny?

...

 

 

powrót »

Strona główna :: O nas :: Struktura organizacyjna :: Działalność :: Aktualności :: Ogłoszenia :: Współpraca :: Filmy :: Galeria :: Pasje, Hobby i Twórczość :: Kontakt
wykonanie: www.kompmar.net.pl