Zarząd Oddziału Okręgowego

 w Bielsku-Białej

FORMULARZ KONTAKTOWY

Imię, nazwisko / Firma

*

E-mail

*

Zapytanie

*

Ile jest 6 + 3 =

  OGŁOSZENIA


14-03-2016

Międzynarodowy Dzień Inwalidów to święto obchodzone corocznie w 3 niedzielę marca, a ustanowione przez Międzynarodową Organizację Pracy.
 

Wydarzeniem inicjującym ustanowienie dnia była katastrofa górnicza 8 sierpnia 1956 roku w kopalni węgla kamiennego w Bois du Cazier w Marcinelle w Belgii, w wyniku której śmierć poniosło 262 górników pochodzących z 12 krajów, a część doznała poważnych obrażeń zostając inwalidą. Prawdopodobnie jest to najstarsze święto poświęcone osobom niepełnosprawnym w wyniku wypadków przy pracy.

Na obchody Dnia MOP wybrał pierwsze dni wiosny , symbol odradzającej się przyrody. W Polsce obchody organizowane są od 1959 roku przez Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów.

 

 

22-02-2016

1 Marca - Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy wyklętych"

 

Materiały pochodzą ze strony: www.wykleci.ipn.gov.pl

 

"Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych ma być wyrazem hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji niepodległościowych, za krew przelaną w obronie Ojczyzny"

Lech Kaczyski

 

Zobacz więcej informacji »

05-02-2016

Komunikat w sprawie współpracy z UTW

 

Dnia 1 lutego br. w siedzibie Zarządu O/O PZERiI w Bielsku-Białej miało miejsce spotkanie przedstawicieli dwóch największych organizacji senioralnych w Bielsku-Białej tj. Uniwersytetu Trzeciego Wieku reprezentowanego przez Dyrektora UTW Pełnomocnika Rektora ATH Józefa Cegielskiego oraz Przewodniczącą Samorządu Słuchaczy Uniwersytetu panią Elżbietę Gacek, z przedstawicielami Zarządu O/O PZERiI reprezentowanego przez Przewodniczącego Janusza Gembalę Wiceprzewodniczącego Henryka Wójtowicza.

 

Tematem spotkania były m.in. problemy lokalnej i regionalnej polityki senioralnej, perspektywy współpracy na rzecz osób starszych oraz trudności z jakimi borykają się nasze organizacje w Bielsku-Białej.

 

Należy podkreślić, że pani Elżbieta Gacek i pan Henryk Wójtowicz są członkami Śląskiej Rady ds. Seniorów.

 

Opracował H.W.

 

 

 

powrót »

Strona główna :: O nas :: Struktura organizacyjna :: Działalność :: Aktualności :: Ogłoszenia :: Współpraca :: Filmy :: Galeria :: Pasje, Hobby i Twórczość :: Kontakt
wykonanie: www.kompmar.net.pl