Zarząd Oddziału Okręgowego

 w Bielsku-Białej

  OGŁOSZENIA


02-12-2015
Troska o seniorów jest troską o całe społeczeństwo

 

Drodzy Seniorzy

jeśli istnieją dzisiaj kwestie naprawdę palące, kwestie, wymagające natychmiastowego namysłu - ale i konkretnych działań - to z pewnością należy do nich kwestia polityki senioralnej. Środowisko seniorów należy do najważniejszych grup społecznych zarówno w całym kraju, jak i w naszym województwie. Wydłużający się czas życia i charakterystyczne dla współczesnych społeczeństw zmiany demograficzne pozwalają sądzić, że seniorzy stanowić będą coraz liczniejszą część mieszkańców regionu. Dzisiaj widać więc wyraźnie, że troska o seniorów jest troską o całe społeczeństwo. Nie wyobrażam sobie poważnej refleksji o naszym regionie i budowania wizji jego rozwoju bez współpracy z tymi, którzy za chwilę stanowić będą najliczniejszą grupę społeczną w województwie.

Zdaję sobie sprawę, że aby skutecznie działać, musimy znać Państwa oczekiwania. Dlatego za jeden z najważniejszych moich celów uznałem jak najszerzej rozumianą współpracę ze środowiskami seniorskimi oraz powołanie Śląskiej Rady ds. Seniorów. Chciałbym, żeby to przede wszystkim seniorzy stanowili tą radę i doradzali mi w kwestiach, związanych z polityką senioralną w regionie. Chciałbym, żeby Rada wskazywała kierunki rozwoju, sugerowała najlepsze rozwiązania, podpowiadała, jakie działania podejmować należy na rzecz seniorów, by stale poprawiał się komfort ich życia. Krótko mówiąc, chciałbym, żeby była dla mnie swoistym drogowskazem, wiodącym – taką mam nadzieję – do celu, którym jest uczynienie codziennego życia seniorów w naszym regionie wygodniejszym. Innymi słowy, bardziej niż narzucać swój punkt widzenia, chciałbym poznać Wasz, bardziej, bardziej niż swoimi oczami, chciałbym dzisiaj spojrzeć na świat oczami seniorów. Bo to jest warunek dobrej współpracy, w którą wierzę i którą Wam proponuję.
 

Wojciech Saługa
Marszałek Województwa Śląskiego

 


 


Link do artykułu »

 

 

powrót »

Strona główna :: O nas :: Struktura organizacyjna :: Działalność :: Aktualności :: Ogłoszenia :: Współpraca :: Filmy :: Galeria :: Pasje, Hobby i Twórczość :: Kontakt
wykonanie: www.kompmar.net.pl