/aktualnosci/start/15 Aktualności - Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Bielsko Biała

Zarząd Oddziału Okręgowego

 w Bielsku-Białej

  AKTUALNOŚCI


 

26-04-2018

3 MAJA PROGRAM OBCHODÓW 2018 r.

   

 

 

 

 

19-04-2018

W dniu 17 kwietnia 2018 r. w Bielsku-Białej zawarte zostało porozumienie o współpracy pomiędzy Polskim Związkiem Emerytów, Rencistów i Inwalidów z siedzibą w Warszawie, Oddział Okręgowy w Bielsku - Białej reprezentowanym przez Pana Janusza Gembalę Przewodniczącego Zarządu Oddziału Okręgowego a Zakladem Ubezpieczeń Społecznych z siedzibą w Warszawie, Oddział w Bielsku-Białej reprezentowanym przez Pana Marka Magierę Dyrektora Oddziału.

10-04-2018

Honorowe odznaczenia dla zasłużonych członków.

 

Zarząd Oddzialu Okręgowego PZERiI w Bielsku -Białej wystąpił do Zarządu Głównego PZERiI w Warszawie

o nadanie odznak Honorowego Przewodniczącego Koła dla zasłużonych członków:

 

Kol. Henryk Kozik - Koło nr 12 

Kol. Henryk Skrzyżala - Koło nr 19.

 

Warunkiem przyznania takiego odznaczenia jest pełnienie funkcji Przewodniczącego Koło co najmniej przez dwie kadencje, a następnie rezygnacja z pełnionej funkcji.

 

 

27-03-2018

Pierwszy dzień wiosny powitali także nasi seniorzy. W Zwardoniu na Beskidku 21 marca br. w śniegu i lekkim mrozie, ale w kolorowych wiosennych kwiatach na głowie, śpiewnie i radośnie odbyła się kolejna impreza turystyczna seniorów II Wiosenny Złaz.

 

05-02-2018

 

W dniu 1lutego br. z inicjatywy p. Henryka Wójtowicza wiceprzewodniczącego Śląskiej Rady ds. Seniorów doszło do spotkania przedstawicieli Seniorów z Burmistrzem Gminy Wilamowice p. Marianem Trelą, w sprawie utworzenia Gminnej Rady Seniorów.

 

 

11-01-2018

 

W Polsce Dzień Babci i Dziadka obchodzone są 21 i 22 stycznia. Święta te mają wnaszym kraju już ponad 30-letnią tradycję. Jest to czas, kiedy wnukowie mogą podziękować swoim dziadkom za wszystko co dla nich zrobili, za ich opiekę i troskę.

04-01-2018

Zarząd Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów koło nr 19 w Rudzicy na posiedzeniu w listopadzie zaproponował zorganizowanie akcji szlachetna paczka „Emeryci Emerytom 70+”. Celem było zebranie artykułów spożywczych dla najbardziej potrzebujących emerytów, którzy ukończyli 70 lat. Zbiórka produktów trwała dwa tygodnie.

 

06-11-2017

Apelujemy do członków PZERiI oraz naszych sympatyków o aktywny udział w obchodach Święta Niepodległości.

Niech będzie to dzień zadumy nad historią i okazją do wyrażania uczuć patriotycznych. Pamiętajmy o wywieszeniu biało-czerwonych flag, uczestniczeniu w mszach za ojczyznę i innych formach manifestowania umiłowania Polski.

 

09-10-2017

W dniach od 2 do 5 października br. Oddział Okręgowy Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów, zorganizował projekt pt. Dni bielskiego Seniora w Istebnej, którego autorem i koordynatorem był kol. Henryk Wójtowicz.

 

14-09-2017

Międzynarodowy Dzień Osób Starszych, Europejski Dzień Seniora i Ogólnopolski Dzień Seniora.

05-09-2017

1 września 2017 roku obchodziliśmy 78 rocznicę obrony Ojczyzny przed zbrodniczą napaścią Niemiec....

 

20-06-2017

W dniach 12-15 czerwca br. w Koszęcinie odbyły się warsztaty poświęcone problematyce lokalnej polityce senioralnej w 4 subregionach woj. śląskiego. Organizatorem zajęć było Stowarzyszenie Wspierania Organizacji Pozarządowych „MOST” (Prezes p. Anna Szelest). Opracowywano scenariusze do filmików o problemach ludzi starszych. Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów reprezentowała kol.Wiesława Grzączkowska.

 

Opr. H.W.

04-05-2017

Tego samego dnia obchodzimy kościelną uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, która została ustanowiona na prośbę biskupów polskich po odzyskaniu niepodległości po I wojnie światowej.

Jako datę zaproponowano 3 maja na pamiątkę pierwszej polskiej Konstytucji, która realizowała część ślubowań króla Jana Kazimierza. W 1962r. Jan XXIII ogłosił Maryję Królową Polski główną patronkę i niebieską opiekunkę naszego narodu.

Od 1992 (tak, jak w okresie międzywojennym) dzień ten jest świętem narodowym Polski dla upamiętnienia zarówno uchwalenia Konstytucji 3 Maja w roku 1791, jak i Święta Królowej Polski.

 

H.W.

 

26-04-2017

 

Komisja Polityki Senioralnej,
Komisja Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej,
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej,
24 kwietnia br. zorganizowały konferencję 

 

„Rola samorządów w kształtowaniu polityki senioralnej”

pod honorowym patronatem Marszałka Sejmu RP Marka Kuchcińskiego.

 

Strona główna :: O nas :: Struktura organizacyjna :: Działalność :: Aktualności :: Ogłoszenia :: Współpraca :: Filmy :: Galeria :: Pasje, Hobby i Twórczość :: Kontakt
wykonanie: www.kompmar.net.pl