/aktualnosci/news/33 Solidarność międzypokoleniowa

Zarząd Oddziału Okręgowego

 w Bielsku-Białej

  AKTUALNOŚCI


 

22-05-2015
Solidarność międzypokoleniowa

 

13 maja br. w siedzibie Zarządu O/O PZERiI w Bielsku-Białej odbyło się spotkanie poświęcone problematyce dobrych praktyk na rzecz seniorów w ramach Przewodnika „Miasta Przyjazne Starzeniu”.

Wśród zaproszonych gości byli:
Pani Anna Nawrocka Dyrektor Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Bielsku-Białej
Pani Dorota Bednorz przedstawiciel firmy informatycznej KOMPMAR
Pan Piotr Szczutowski Kierownik Domu Kultury w Starym Bielsku
Pan Maciej Hryculak przedstawiciel Firmy Zieleń Miejska Sp. z o.o.

Ze strony PZERiI w spotkaniu uczestniczyli:
Janusz Gembala, Henryk Wójtowicz, Ryszard Janczewski, Leon Dudek, Andrzej Dutka.

Okazją do spotkania stało się zagospodarowanie rabaty przy siedzibie Zarządu O/O PZERiI w Bielsku-Białej przy ul. Sobieskiego 92 i nadanie jej nazwy umownej „Skwer Seniora”. Był to efekt współpracy z Zielenią Miejską, która poszukiwała miejsca wymagającego rewitalizacji zieleni. W porozumieniu z PZERiI i ZGM, Spółka Zieleń Miejska nakładem własnym uporządkowała teren i posadziła rośliny. Seniorzy oraz zaproszeni goście podczas spotkania omawiali problematykę integracji i solidarności międzypokoleniowej, zjawiska inkluzji społecznej, udziału w kulturze w wymiarze twórców i odbiorców, sprawy e-wykluczenia i znaczenia mediów społecznościowych. Uczestnicy uzgodnili konieczność kolejnych działań i spotkań, by wspierać bielskich Seniorów.

 

H.W.

 


 

Strona główna :: O nas :: Struktura organizacyjna :: Działalność :: Aktualności :: Ogłoszenia :: Współpraca :: Filmy :: Galeria :: Pasje, Hobby i Twórczość :: Kontakt
wykonanie: www.kompmar.net.pl