/aktualnosci/news/101 'ZŁOTA JESIEŃ SENIORA' już za nami

Zarząd Oddziału Okręgowego

 w Bielsku-Białej

  AKTUALNOŚCI


 

17-09-2018
'ZŁOTA JESIEŃ SENIORA' już za nami

ZŁOTA JESIEŃ SENIORA 2018

 

Seniorzy, członkowie PTTK „Podbeskidzie” w Bielsku-Białej i członkowie Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddziału Okręgowego w Bielsku- Białej w ilości ponad 150 osób przyjechali autokarami do centrum Mesznej, a następnie pod opieką kierowników drużyn udali się spacerem pod górę szlakiem turystycznym i spotkali się na mecie w Chacie na Groniu.

 
Celem głównym organizowanych Złazów dla seniorów jest kształtowanie nawyków aktywnego spędzania wolnego czasu przez seniorów oraz propagowanie zasobów przyrodniczych na trasach turystycznych i integracja środowisk senioralnych. Cele jak zawsze zostały zrealizowane także dzięki pięknej, słonecznej pogodzie która towarzyszyła zebranym przez cały dzień.

Seniorzy podziwiając widoki z góry, śpiewając pieśni patriotyczne bawili się wspaniale. 
Na pamiątkę każdy uczestnik otrzymał w biało - czerwonej barwie Znaczek jubileuszowy. 
W samo południe Prezes Oddziału PTTK / Komandor Złazu, Lucyna Bardel przywitała zebranych.

 W imieniu Zarządu Okręgowego PZERiI przywitał zebranych Andrzej Dutka / V-ce Komandor Złazu. Odczytał list skierowany do uczestników spotkania przez nieobecnego Przewodniczącego Zarządu Oddziału Okręgowego Janusza Gembali, który przesłał list i życzenia wszystkim uczestnikom pisząc między innymi: ...„Dzisiejszy Złaz z metą w uroczym miejscu, na zboczach w Mesznej w zwanej „Chacie na Groniu” to znowu coś nowego i wzbogacającego naszą wiedzę o Beskidzie. Tak się bowiem czasem składa, że odkrywamy ciekawe miejsca, które leżą tuż niedaleko naszego miejsca bytowania. Życzę uczestnikom Złazu dużo miłych wrażeń z pobytu na zboczach Mesznej a współorganizatorom z Oddziału „Podbeskidzie” i osobiście Pani Lucynie Bardel gratuluję trafnego wyboru trasy wędrówki i samej mety Złazu. Jesteśmy pełni uznania dla naszej współpracy i oby tak dalej. Z mety dzisiejszego Złazu podziwiać możemy piękno Beskidzkiej Krainy i snuć najlepsze myśli aby próbować ją zdobywać nawet w podeszłym wieku. Życzę wszystkim uczestnikom doznania jak najznakomitszych wspomnień i obecności na naszych złazach i innych imprezach turystycznych. Napojeni duchowo i pełni zadowolenia bawcie się jak zawsze zapamiętale i wracajcie szczęśliwi do waszych domów. Do naszego wiosennego Złazu Seniora już w 2019 roku. Hej!! Myślami jestem z Wami.!"...

Gościem honorowym Złazu był Wiceprzewodniczący Zarządu Oddziału Okręgowego PZERiI Pan Franciszek Gąsiorek, który wręczył Pani Lucynie Bardel kwiaty i puchar w podziękowaniu i uznaniu zasług w krzewieniu idei Jesiennego Złazu Seniorów.

 

W„Chacie na Groniu” brali udział członkowie Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddziału Okręgowego w Bielsku-Białej z następujących kół:  
 

  • Koło nr 9 Kozy. - 10 osób   
  • Koło nr 25 Godziszka - 10 osób  
  • Koło nr 7 Hałcnów - 10 osób  
  • Koło nr 16 Osiedle Grunwaldzkie -12 osób  
  • Koło nr 20 Osiedle Karpackie - 14 osób. 


Uczestników Złazu przywitała także Elżbieta Rosińska, przewodnicząca Rady Seniorów Miasta Bielska -Białej.  

 

Impreza współfinansowana jest przez Urząd Miejski w Bielsku-Białej w ramach projektu „AKTYWNI SENIORZY”.
 

Tekst: Teresa Opyrchał
Zdjęcia: Danuta Duc

Strona główna :: O nas :: Struktura organizacyjna :: Działalność :: Aktualności :: Ogłoszenia :: Współpraca :: Filmy :: Galeria :: Pasje, Hobby i Twórczość :: Kontakt
wykonanie: www.kompmar.net.pl